Kinkemündid

Kinkemündid

Kinkemündid

Kinkemündid on erilised, väärismetallidest tehtud mündid, mida ei vermita ringluse, vaid mälestusväärseks sündmuseks või kiitusmärgina. Näiteks võib tuua Mondi mündid, mida kingitakse Inglise monarhidele Suurel Neljapäeval.

Täna pole kinkemündid vaid hea kingitus, vid ka tulukas kapitalimahutus tänu kallile väärismetallile materjaliks.

Ajalugu ja tänapäev

Nagu mainitud varem, on kinkemüntidel kauge ajalugu. Need vermiti Vene Impeeriumis alates XIX sajandi esimesest poolest. Üks esimesi oli Pererubla – 1,5 rubla väärtuses münt, vermitud aastal 1836 Nikolai II 10-aastase võimuloleku juubeli tähistamiseks.

USA-s on kinkemüntidega seotud humoorikas lugu. Nimelt aastas 1834 andis valitsus käsu vermida müntide kinkekomplektid. Idee järgi pidi sellesse kuuluma kõik mündid, mis olid tollel hetkel käibel. Vermimise käigus oli tehtud viga ning “1834” aasta asemel ilmus hõbedollarile arv “1804”. Seda münti just tollasest kogust peetakse üheks hinnatumaks ja harvaks mündiks ning on numismaatidele tähtis.

Tänapäeva kinkimündid samuti pole kasutusel tavaelus ning asuvad isiklikkes kollektsioonides. Peale kollektsioonilist väärtust on nad ka hea kapitalimahutus, kuna on valmistatud väärismetallidest. Vastavalt selle hinnale varieerub ka mündi hind.

Kinkemündid ja nende väärikus

Kinkemünte saab kasutada mitmel erineval eesmärgil.

Kollektsiooni ese – tänu väikestele tiraažidele twkitavad need mündid huvi kogu maailma kollektsionääridel. Need mõjutavad mündi hinda, mis aja möödudes aina kasvab.
Investeerimiskapital – kinkemündid sobivad hästi raha investeerimiseks. Väärismetall, millest on tehtud münt, on tänapäeval stabiilseim ja kindlaim aktiiv, mis toob hiljem head tulu. Viimasel ajal on nende müntide nõudlus märkavalt suurenenud. USA-s müüdi aasta 2013 jaanuaris 7 420 000 untsi hõbemünte, mis teeb kokku umbes 210 tonni. See on siiani maailma müügirekord kuu jooksul.

Kingitus või meene – kõige varem mainitu alusel võib julgelt väita, et mündid on suurepärased kingitused. See aitab kaasa kollektsiooni loomisele ning vahel aitab välja ka raskest majanduslikust olukorrast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Müürivahe 19

Müürivahe 19, 10140 Tallinn

Mon-Friday 09.00-19.00

+37256654727

Nunne 1

Nunne 1, 10130 Tallinn

Opening hours: 09-18

+37258586804

© Copyright 2021. All Rights Reserved.

preloader