Austria 3 euro 2020 värviline Dinosaurused – Arambourgiania

25.00

Austria 3 euro 2020 värviline Dinosaurused – Arambourgiania

25.00

Suurimad ja muljetavaldavamad loomad, kes eales elanud, on nüüd esindatud värviliste Austria müntide seerias nimiväärtusega 3 eurot. See sari toob ellu tagasi eelajaloolised hiiglased 12 pimedas helendava suurepärase mündi kujul, millest üks on pühendatud eelajaloolisele jõehobule, kes kontrollis laineid, rändles maad või domineeris taevas.

Supersaurs sarja kolmandal mündil olev eelajalooline hiiglane on suurim lendav loom, kes on kunagi taevas domineerinud – Arambourgiania. Nokaga nagu pelikanil, kaelaga nagu kaelkirjakul, tiibadega nagu hiiglaslikul nahkhiirel ja mohikani soenguga, see erakordne pterosaurus taaselustatakse värvides sellel suurepärasel mündil.

Laialt levinud lühikese sabaga roomajad, kes surid kriidiajastu lõpus umbes 66 miljonit aastat tagasi, Arambourgiania olid tohutult hiiglaslikud olendid. Teadlaste hinnangul oli suurimatel liikidel 3 meetri pikkune kael, 13 meetri pikkune tiivaulatus ja seistes olid nad 5 meetrit pikad. Varasematel selgroogsetel, kellel teadaolevalt on arenenud võimas lennuoskus, nimetatakse pterosauruseid sageli „lendavateks dinosaurusteks”. Kuigi see pole nii, olid nad tihedamalt seotud dinosaurustega kui tänapäevaste roomajatega nagu krokodill.

Arambourgiania esiküljel on kõik Supersaurs seeria 12 äärmuslikku eelajaloolist looma siluetti. Mündi tagapool on näidatud värviliselt, sellele omases elukeskkonnas ning see pool mündist on pimedas helendav.

3-eurosed Supersaurs mündid on seaduslik maksevahend Austrias .

Materjal – vase sulam

Kaal – 16 g

Väljalaske piirmäär – 65 000 tk

Laos

Kategooria: Sildid: ,