TÄIELIK KOLLEKTSIOON 2 eurot 2022 – Erasmuse programmi 35. aastapäev (23 münti)

169.00

TÄIELIK KOLLEKTSIOON 2 eurot 2022 – Erasmuse programmi 35. aastapäev (23 münti)

169.00

2022. aasta üleeuroopaline meenemüntide emissioon on pühendatud Erasmuse programmi 35. aastapäevale.

Kollektsioon koosneb 23 mündist kõikidest käibelelaskvatest riikidest: MALTA, Austria, Belgia, Küpros, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa (ADGFJ), Kreeka, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Luksemburg, Holland, Portugal, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania .

Erasmus on 1987. aastal asutatud ELi üliõpilaste ja õpetajate vahetusprogramm ülikoolide vahel. 11 riigis ja 3000 õpilases alustatud Erasmusest on saanud kõige populaarsem haridusprogramm, mille loomisest saadik on liikmeid üle 9 miljoni. Programmis osaleb igal aastal üle 300 tuhande üliõpilase ja 42 riiki ning Erasmuse projektidesse on kaasatud üle 100 riigi.
Erasmuse programmi eesmärkideks on üliõpilaste hariduslik, keeleline ja kultuuriline arendamine; kujundada kõrgelt kvalifitseeritud ja avatud meelega rahvusvahelise kogemusega tulevikuspetsialiste; laiendada koostööd institutsioonide vahel.
Programm on oma nime saanud Erasmuse Rotterdami (1466-1536), põhjarenessansi suurima õpetlase ja dogmatismivastase järgi. Oma silmaringi laiendamiseks ja uute teadmiste saamiseks elas ja töötas Erasmus mitmel pool Euroopas.

Kujundus on segu Erasmuse programmi kahest põhielemendist: intellektuaalse inspiratsiooni prototüübist, Erasmusest endast, ja allegooriast programmi mõjust Euroopale. Lingide kimbud, mis kulgevad mööda münti ühest majakast teise, esindavad arvukaid intellektuaalseid ja inimlikke vahetusi Euroopa õpilaste vahel. Euroopa sümbol disainis on uute tähtede kujunemine riikidevahelisest sünergiast sündinud sidemetest. Number 35 tuleb tähtedest välja kaasaegses graafilises stiilis.

Seeria: 35 Years of the Erasmus Programme
Nominaal: 46 eurot
Metall: bimetall
Kvaliteet: UNC
Mündi kaal: 195,5 g
Mündi läbimõõt: 25,75 mm
Tiraaž: erineb olenevalt väljastanud riigist

 

NB!

Kohaletoimetamine toimub 2022. aasta suve jooksul kohe, kui kõik mündid lattu jõuavad. Coin24.ee jätab endale õiguse viivitada kauba väljastamisega, kui see on tingitud objektiivsetest asjaoludest, näiteks mündi väljalaskekuupäeva edasilükkumisest mõnes riigis. Kauba kogus on piiratud.

Laos

Tootekood: 222 Erasmus full collection 23 coins Kategooria: Sildid: ,
SAADAVAL ALATES 31.10.2022