Värviline münt 2 euro 2020 Itaalia – Maria Montessori 150. sünniaastapäev

9.90

-18%
Allahindlus!

Värviline münt 2 euro 2020 Itaalia – Maria Montessori 150. sünniaastapäev

9.90

-18%

Maria Montessori (1872-1952) – itaalia arst ning pedagoog, tuntud tänu oma erilisele pedagoogilisele süsteemile. Tema nime kandev süsteem põhineb lapse vabal kasvatamisel ning on kasutusel ka tänapäeval mitmes riiklikes ja erakoolides üle maailma.

Põhinedes enda vaatlustel, Montessori rakendas mitmeid praktikaid, millest hiljem said tema haridusfilosoofia ja-meetodi omased eripärad. Ta asendas raske mööbli laste laua ja tooliga klassuruumides, mis olid piisavalt kerged, et neid saaks liigutada ning asetas õppematerjalid madalamatele riiulitele, mis olid lastele paremini kättesaadavad. Suurenes ka praktiliste tundide valik, nagu hoolsus ning ruumi korrastamine, keskkonna hoiule pühendatud praktikad, isiklik hügieen, sealhulgas ka lillede paigutamine ruumis, käte pesemine, võimlemine, koduloomade eest hoolitsemine ning toidu valmistamine. Klassiruumid olid avarad, stuudio tüüpi, hästi valgustatud ning tuulutatud. Tundide ajal tohtisid lapsed liikuda ruumis nii, nagu ise soovisid.

Montessori üks suurimaid saavutusi oli väiksemate laste õpetamine, mis on tuntud terves maailmas kui “Montessori meetod” ning on täpsemalt kirjeldatud samanimelises raamatus. Antud meetodi tähtsaim punkt on lapse oma initsiatiivi näitamine ning loomulikke oskuste arendamine; suuremas mahus praktiliste mängude abil. Montessori meetod laseb lapsel areneda oma tempos ning annab pedagoogile uue arusaama lapse arengust.

Nimiväärtus 2 €

Riik: Itaalia

Läbimõõt: 25.75 mm

Kaal: 8.5 g

Sulam: Cu Ni

Kvaliteet: UNC

Laos

Tootekood: 201ItalyColoredMariaMontessori Kategooria: Silt:

Lisainfo

Kollektsioon

Riik

Kvaliteetmärk

Aasta

Tüüp