1 dollar 2020. Lõuna-Carolina. Septima Clark.

2.90

-28%
Allahindlus!

1 dollar 2020. Lõuna-Carolina. Septima Clark.

2.90

-28%

Mündil on kujutatud Septima Clarki, kes marsib Aafrika-Ameerika üliõpilastega, kes kannavad raamatuid ja Ameerika Ühendriikide lippu. See koosseis tähendab, et haridus ja kirjaoskus rõhutud inimeste seas on vajalikud kodanikuõiguste arendamiseks ja teostamiseks.

Septima Clark, sündinud 1898. aastal Charlestonis, Lõuna-Carolinas, oli Ameerika õpetaja ja kodanikuõiguste aktivist. Clarke arendas kirjaoskuse ja kodakondsuse seminare, mis mängisid väga olulist rolli valimisõiguse ja afroameeriklaste kodanikuõiguste liikumise kampaanias.

Programm $ 1 müntide väljaandmiseks, mis on pühendatud” nii üksikisikute kui ka kõigi riikide, territooriumide ja Columbia ringkonna olulistele leiutistele ja uuenduslikele lähenemisviisidele”, algas 2018.aastal.

Aversile väljastatud koopia on sama kõigi teiste müntide seeria: see kujutab vabadussammas nimetust “$ 1” ametlik moto riik “In God We Trust” (“In God we trust”), samuti graveerija initsiaalid (Phoebe Humphill) ja kunstnik (Justin Koontz). Alates 2019.aastast pannakse Moto alla ka lisamärk. Mündi aasta, mündi märk ja Moto “E pluribus unum” (“paljudest, üks”) on tembeldatud servale.

Kõik järgnevad mündid emiteeritakse samas järjekorras, milles riigid liitu sisenesid. Lisaks antakse välja Columbia ringkonnale pühendatud münt, millele järgnevad uuendused territooriumidel.

Laos

Tootekood: 156Am1DollarCoinSouthCarolina Kategooria:

Lisainfo

Kollektsioon

Riik

Kvaliteetmärk

Tüüp

Aasta